tel: 501168811 e-mail: sklep@proteinki.pl
Zamów towar do godziny 12:00 a wyślemy go do Ciebie tego samego dnia !!!

Ciężkie treningi na siłowni wymagają energii, tylko skąd ją czerpać po całym dniu pracy? Zamiast robić dodatkowy dzień przerwy, możesz skorzystać z przedtreningówki! W ten sposób poprawisz wydolność swojego organizmu i zapewnisz mu zastrzyk energii. Pozwoli Ci to na wykonanie nawet najbardziej wymagającego treningu!

 • 7Nutrition Bomb 240 G Orange

  69,00 
 • 7Nutrition Bomb Pre-Workout 20 G Orange

  6,00 
 • Activlab Nitro Caps 240 Kap

  62,99 
 • Alldeynn Powerrose 450 G Apple

  99,00 
 • Alldeynn Powerrose 450 G Bubble Gum

  99,00 
 • Alldeynn Powerrose 450 G Tropical Orange

  99,00 
 • Allnutrition Aakg 1100 Xtracaps 120 Kap

  39,99 
 • Allnutrition Aakg Muscle Pump V2.0 300 G Lemon

  49,99 
 • Allnutrition Aakg Muscle Pump V2.0 300 G Natural

  49,99 
 • Allnutrition Aakg Muscle Pump V2.0 300 G Orange

  49,99 
 • Allnutrition Aakg Shock 80 Ml

  2,99 
 • Allnutrition Aerofuel 400 G Apple

  24,99 
 • Allnutrition Aerofuel 400 G Blackcurrant

  24,99 
 • Allnutrition Aerofuel 400 G Lemon

  24,99 
 • Allnutrition Beta Alanine 250 G Cola

  29,99 
 • Allnutrition Beta Alanine 250 G Ice Fresh

  29,99 
 • Allnutrition Beta Alanine 250 G Mango

  32,99 35,99 
 • Allnutrition Beta Alanine 250 G Raspberry-Strawberry

  29,99 
 • Allnutrition Beta Alanine 500 G Ice Fresh

  49,99 
 • Allnutrition Beta Alanine 500 G Mango

  49,99 
 • Allnutrition Beta Alanine 500 G Raspberry-Strawberry

  49,99 
 • Allnutrition Beta-Alanine Endurance Max 240 Kap

  39,99 
 • Allnutrition Beta-Alanine Endurance Max 250 G

  29,99 
 • Allnutrition Beta-Alanine Endurance Max 500 G

  49,99 

Czym są i jak działają przedtreningówki?

Nieustanne uczucie zmęczenia jest często główną przeszkodą na drodze do wymarzonej sylwetki. Nic więc dziwnego, że suplementy przedtreningowe, cieszą się ogromną popularność wśród stałych bywalców siłowni. Przedtreningówka (z ang. pre-workout) to suplement diety zawierający substancje pobudzające organizm. Przedtreningówka poprawia też zdolności wysiłkowe.

Taki suplement pozwala więc nie tylko na zwiększenie siły na treningu. Poprawia też koncentrację i powoduje uczucie pobudzenia. Przedtreningówka zwiększa pompę mięśniową. Uczucie pompy mięśniowej jest szczególnie duże, gdy suplement zawiera kreatynę lub argininę. Przedtreningówki różnią się swoim składem w zależności od producenta. Każda z nich wpływa jednak na podniesienie wydolności i wytrzymałości pewnego obszaru organizmu.

Suplementy przedtreningowe zawierają mieszanki wielu składników aktywnych, które są również dostępne jako oddzielne produkty. Stosowanie przedtreningówek jest jednak znacznie wygodniejsze, bo umożliwia przyjęcie wszystkich wzmacniających substancji w jednej porcji.

Co znajduje się w przedtreningówkach?

Każda przedtreningówka zawiera dużą ilość składników aktywnych. Preparaty mogą mieć jednak bardzo zróżnicowany i odmienny skład. Podstawowym składnikiem większości przedtreningówek są substancje mające działanie stymulujące. Najpopularniejszą z nich jest kofeina. Często można jednak spotkać również przedtreningówki z guaraną (ma nieco silniejsze działanie od kofeiny). Substancje stymulujące wpływają na układ nerwowy, zmniejszają uczucie zmęczenia i przyśpieszają metabolizm. Właśnie dzięki temu można odnieść wrażenie, że przedtreningówka dodaje energii. Ważnym składnikiem są również substancje wykorzystywane do zwiększenia produkcji tlenku azotu. Wzrost tlenku azotu sprawia, że mięśnie podczas treningu są bardziej wypukłe i „spompowane”. Producenci uzyskują takie efekt dzięki dodaniu takich składników jak np. beta-alanina, cytrulia, aakg i arginina.

Za zwiększenie siły odpowiada taka substancja jak jabłczan cytruliny lub inny rodzaj kreatyny. Aby prawidłowo przygotować organizm do wysiłku, w przedtreningówkach znajdują się także liczne mikroelementy. Są nimi przede wszystkim witaminy z grupy b i aminokwasy. Niektórzy producenci dodają także substancje z działaniem przeciwutleniającym jak np. karnozyny i bcaa. Tauryna odpowiada z kolei za hamowanie procesów katabolizmu w mięśniach. Takie połączenie sprawia, że odżywka przedtreningowa jest jednym z najskuteczniejszych suplementów.

Przedtreningówka – dla kogo sprawdzi się najlepiej?

Suplementacja przedtreningówką może być skutecznym sposobem na zwiększenie efektywności treningów dla osób od 18 roku życia. Zazwyczaj jednak poleca się stosowanie różnego rodzaju boosterów osobom, którym z jakiegoś powodu brakuje energii. Czasem jest to spowodowane problemem ze snem, koniecznością bardzo wczesnego wstawania, dużą ilością stresu lub pracą fizyczną. Substancje zawarte w przedtrenigówkach wpływają nie tylko na siłę i sprawność organizmu. Składniki poprawiają też koncentrację i zdolności kognitywne. Przedtreningówki nie są jednak wskazane dla kobiet w ciąży oraz młodzieży.

Jak stosować przedtreningówkę?

Po treningówkę sięgamy, kiedy chcemy pobudzić swój organizm do działania i wzmocnić go podczas aktywności fizycznej. Przedtreningówka poprawia również refleks, skupienie, czujność oraz siłę. Co więcej, niektóre składniki (np. kofeina) przyczyniają się do spalania tłuszczu. Zwiększona wydolność organizmu i pozostałe pozytywne efekty stosowania przedtreningówki są możliwe tylko przy prawidłowym stosowaniu suplementu.

Na etykiecie produktu producent informuje o składzie przedtreningówki i zasadach stosowania. Zazwyczaj jednak suplementy przedtreningowe zaleca się stosować około 1,5-2 godziny przed aktywnością fizyczną. W zależności od produktu mogą się różnić również dawki przedtreningówki. Zazwyczaj stosuje się jednak dawkę w stosunku 1 g/10 kg masy ciała. Nie zaleca się stosowania przedtreningówki w godzinach wieczornych, ponieważ niektóre składniki mogą spowodować problemy ze snem.

Czy stosowanie przedtreningówek jest bezpieczne?

Zastrzyk energii, który daje wypicie przedtreningówki to dla wielu osób najlepszy sposób na motywację do treningu. Przedtreningówki to bardzo polecane suplementy. Producenci gwarantują ich bezpieczeństwo i wysoką jakość. Trzeba jednak pamiętać, że w przedtreningówkach znajduje się wiele substancji o silnym działaniu. Reakcje na stosowanie suplementów mogą się różnić w zależności od organizmu. Skutki uboczne nie pojawią się przy stosowaniu przedtreningówki zgodnie z zaleceniami producenta. Odpowiednie stosowanie przedtreningówek jest więc bezpieczne.

Przedtreningówka – o czym pamiętać przy wyborze?

Ogromny wybór różnych suplementów znacznie utrudnia wybór przedtreningówki. Podobnie jak odżywki białkowe, niemal każdy producent oferuje swoje przedtreningówki. Pierwszym krokiem do wyboru przedtreningówki jest sprawdzenie, czy nie ma się uczulenia na jeden ze składników. Następnie zwrócić uwagę na ilość substancji aktywnych w składzie poszczególnych suplementów oraz na dawkę najważniejszych składników. Należą do nich m.in. kofeina, beta-alanina i witaminy z grupy B. Duże znaczenie mają także boostery NO jak np. arginina, która pozwala transportować kreatynę do mięśni. Najlepsze odżywki zawierają też dodatkowe substancje aktywne, czyli np. monohydrant lub jabłczan kreatyny i żeń-szeń.

Najsilniejsze przedtreningówki – jaką przedtreningówkę powinieneś wybrać?

Przedtreningówki to bardzo pomocne suplementy zarówno w fazie budowania masy mięśniowej, jak i na redukcji. W naszym sklepie można znaleźć takie mocne przedtreningówki jak np. Biotech Black Blood. Biotech Black Blood to przedtreningówka, która zawiera bardzo duża ilość składników aktywnych. Dodatkowa zawartość kreatyny gwarantuje również pompę mięśniową podczas treningu. Plusem Biotech Black Blood jest też brak zawartości cukru i bardzo silny smak. Levrone shaaboom pump shot jest dostępny w kilku smakach. W naszym sklepie można również znaleźć Trec Boogieman. Ta przedtreningówka zawiera wyjątkowo dużą ilość beta-alaniny. Stosowanie Trec Boogieman pozwala więc na zmniejszenie produkcji kortyzolu podczas treningu.

Popularne odżywki są w naszym sklepie dostępne w wielu różnych formach. Możesz wybrać przedtreningówkę w proszku jak np. Biotech Black Blood lub Black Wolf. Alternatywą dla produktu w proszku są shoty. Do najpopularniejszych z nich należą m.in. Levrone shaaboom pump shot i Ecomax nox extreme. Stosunkowo nowym rozwiązaniem są przedtreningówki w tabletkach. Specjalizuje się w nich m.in. firma Activlab, która produkuje Activlab Nitro Caps. Przedtreningówka w tabletkach Activlab Nitro Caps zapewnia takie samo działanie jak inne przedtreningówki, ale jest dostępna w bardzo wygodnej formie. A co możesz wybrać, jeśli interesuje Cię przedtreningówka dla początkujących? W takiej sytuacji najlepiej wybrać produkt, który zawiera nieco mniejszą ilość substancji aktywnych. Ewentualnie możesz zdecydować się na jedną z najpopularniejszych przedtreningówek i stosować mniejszą dawkę.

Gdzie kupić najlepsze przedtreningówki?

Przedtrenigówka powinna się znaleźć wśród suplementów każdego stałego bywalca siłowni. W naszym sklepie oferujemy więc bardzo szeroki wybór suplementów przedtreningowych. Asortyment naszego sklepu obejmuje produkty popularnych producentów jak np. Biotech, Nutrition, Trec, Olimp i Ostrowit. Nasza oferta to nie tylko klasyczne przedtreningówki, ale również innowacyjne produkty z niekonwencjonalną mieszanką składników. Tak szeroki wybór sprawia, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem produktów od Nutrition, czy Ostrovit, w naszym sklepie znajdziesz odpowiednią przedtreningówkę. Serdecznie zapraszamy do zakupów!

Dlaczego warto stosować przedtreningówki?

Dobra przedtreningówka to najbardziej pomocny suplement przed wysiłkiem fizycznym. Dzięki niej uzyskasz efekt pompy oraz pobudzisz swój organizm. Nawet jeśli będziesz po ciężkiej nocy i dniu pracy, przedtreningówka szybko napełni Cię energią. Nasz sklep internetowy oferuje suplementy przed treningiem, które gwarantują skuteczne działanie. Regularne stosowanie przedtreningówki ułatwia budowanie tkanki mięśniowej i redukcję tłuszczu. Jeśli ćwiczysz w pierwszej połowie dnia, to efekt przyjęcia suplementu utrzyma się przez wiele godzin. Dzięki temu do końca dnia poprawi się też Twoje samopoczucie i koncentracja.

Proteinki.pl – Sklep z żywnością dietetyczną i suplementami.

ul Kuchary 7a, 63-322 Gołuchów,

 • e: sklep@proteinki.pl,
 • m: 501 168 811.

Koszyk

0

Brak produktów w koszyku