tel: 501168811 e-mail: sklep@proteinki.pl
Zamów towar do godziny 12:00 a wyślemy go do Ciebie tego samego dnia !!!

Marzysz o tym, gdy zbudować mięśnie? Chcesz móc pochwalić się doskonałą sylwetką? Cóż, dobrze zbudowane ciało to marzenie niejednego zawodowego sportowca. Musisz wiedzieć, że by uzyskać widoczne oraz obfite mięśnie, należy zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości białka. Jedną z najlepszych metod na uzupełnienie białka jest stosowanie gainerów. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem, nie czekaj i już teraz przejdź do dalszej części artykułu.

 • Allnutrition Gainer Delicious 1000 G Salted Peanut Butter

  25,99 
 • Allnutrition Gainer Delicious 1000 G Strawberry Ice Cream

  25,99 
 • Allnutrition Gainer Delicious 1000 G Toffee

  25,99 
 • Allnutrition Gainer Delicious 1000 G Vanilla

  25,99 
 • Allnutrition Mass Acceleration 1000 G Blueberry

  30,99 
 • Allnutrition Mass Acceleration 3000 G Blueberry

  73,99 
 • Allnutrition Mass Acceleration 3000 G Chocolate Caramel Nougat

  73,99 
 • Allnutrition Mass Acceleration 3000 G Vanilla

  89,99 
 • Allnutrition Mass Acceleration 3000 G White Chocolate

  73,99 
 • Berserk Labs Devil Mass 6660 G Chocolate

  166,66 
 • Berserk Labs Devil Mass 6660 G Cookies

  166,66 
 • Berserk Labs Devil Mass 6660 G Vanilla

  166,66 
 • Megabol 3000 Toffe

  55,00 
 • Megabol Gainer 737 3000 G Cookies

  55,00 
 • Megabol Gainer 737 3000 G Raspberry

  55,00 
 • Megabol Gainer 737 3000 G Strawberry

  55,00 
 • Olimp Profi Mass Zip 1000 G Banana

  65,53 
 • Quamtrax Massive 3700 G Vanilla

  99,99 
 • Trec Nutrition Mass Xxl 1000 G Banana

  45,90 
 • Trec Nutrition Mass Xxl 1000 G Chocolate

  45,90 
 • Trec Nutrition Mass Xxl 1000 G Strawberry

  45,90 
 • Trec Nutrition Mass Xxl 1000 G Vanilla

  45,90 
 • Universal Gain Fast 2300 G Rich

  122,99 

Co to są gainery?

Gainery to nic innego jak specjalistycznie skonstruowane produkty, które składają się z białka oraz węglowodanów. Obydwa składniki występujące w produkcie, mogą być proste lub złożone. To, co wyróżnia odżywki typu gainer na tle innych suplementów, to fakt, że stosunek białka do węglowodanów jest dokładnie sprawdzony oraz dobrany. Najczęściej można się spotkać z proporcjami 1:4. W praktyce oznacza to, że na każdą część białka przypadają aż 4 części węglowodanów.

Do odżywek tego typu często dodaje się aminokwasy BCAA, kreatynę lub zdrowe tłuszcze. Dzięki temu produkt będzie lepiej wspomagał organizm w trakcie treningów oraz podczas regeneracji.

Jakie efekty daje odżywka węglowodanowo-białkowa

Regularne stosowanie gainera, zgodnie z zaleceniami producenta, jest w stanie przynieść wyjątkowe efekty, które są zauważalne gołym okiem. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że odżywki białkowe na każdego mogą mieć inny wpływ. Dlaczego? Otóż to jak organizm zareaguje na źródło protein, w dużej mierze zależy od naturalnych predyspozycji. Mówiąc wprost, duże znaczenie ma budowa ciała, przemiana materii oraz możliwości organizmu.

Niemałe znaczenie w procesie przyjmowania gainerów ma również ich dawkowanie oraz jakość. Odpowiednio dobrany produkt to klucz do osiągnięcia sukcesu.

Kupując gainer, należy zwrócić szczególną uwagę na swoje potrzeby oraz wymagania względem tego produktu. Ważnym dodatkiem, który powinien stanowić skład odżywek białkowych, są wszelkiego rodzaju witaminy i minerały. To właśnie dzięki takim dodatkom produkt staje się nie tylko wspomagaczem wzrostu masy mięśniowej, ale również źródłem niezbędnych elementów diety.

Należy pamiętać, że gainery to odżywki wspomagający budowę tkanki mięśniowej. Oznacza to, że w trakcie ich stosowania dochodzi do zwiększenia masy ciała. Choć początkowo różnica może być niezauważalna, warto zdawać siebie sprawę z tego, że człowiek szczupły może przytyć dodatkowe kilogramy. Aby zwiększyć ilość beztłuszczowej masy mięśniowej, należy pamiętać o regularnych treningach.

Aktywność fizyczna w trakcie przyjmowania odżywek na masę powinna być dopasowana do umiejętności, predyspozycji oraz przede wszystkim do możliwości genetycznych. Złe wykonywane lub nieodpowiednie ustalenie planu treningowego może spowodować odkładanie się tłuszczu.

Kto powinien suplementować gainery?

Gainer to suplement, który początku przeznaczony był dla osób, które chcą przytyć. Ludzie z bardzo dobrą przemianą materii, czyli tak zwani endomorficy, mają bowiem duży problem z przybieraniem na wadze. W ich przypadku nawet wysoko kaloryczny posiłek może okazać się niewystarczający do tego, by przytyć. Gainery na masę, są w stanie realnie wpłynąć na budowę beztłuszczowej masy ciała. Dzięki pełnowartościowej diecie oraz wspomaganiu się odżywkami można uzyskać figurę marzeń.

Oprócz osób mających problem ze zwiększeniem swojej masy gainery są również polecane zawodowym sportowcom, osobom aktywnym fizycznie oraz kulturystom. Dzięki dużej zawartości składników niezbędnych podczas budowania masy mięśniowej można uzyskać szybkie oraz przede wszystkim spektakularne efekty wizualne.

Jak stosować suplement węglowodanowo-białkowy?

Gainer to odżywka, którą powinno się stosować w niedalekim odstępstwie czasu od treningu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że odżywki i suplementy tego typu zawierają w swoim składzie składniki odżywcze takie jak węglowodany złożone oraz węglowodany proste. Wśród bardzo bogatego składu wielu produktów można również znaleźć zawartość białka serwatkowego. Dzięki temu trening siłowy będzie znacznie bardziej wydajny oraz przyniesie lepsze efekty. Elementy składające się na produkt wspomagający budowę masy mięśniowej dostarczające ciału niezbędnych składników pokarmowych, które są w stanie uzupełnić energię w trakcie wykonywania ćwiczeń. Co ciekawe, wpływ gainerów jest również wyraźnie zauważalny już po treningu, gdy ciało odpoczywa oraz się regeneruje.

Sposób przyjmowania tego produktu jest indywidualną sprawą, która może być dostosowana do własnych potrzeb. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że aby suplementacja miała realne działanie, trzeba przyjmować od 0.2 do 0.4 gram protein na każdy kilogram ciała.

Jak to wygląda w praktyce? Przed rozpoczęciem suplementacji najlepiej jest dokładnie policzyć jaką dawkę produktu można przyjmować. Doskonałym przykładem może okazać się przeciętny człowiek ważący około 80 kg. Człowiek o takiej wadze powinien zużywać około 24 gram protein. Oznacza to, że po zapoznaniu się z ze składem wybranego produktu łatwy sposób można wywnioskować, ile gram gainera powinno się przyjmować.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy przyjmowanie gainera powinno zastępować posiłek. To czy spożycie gainera będzie dodatkiem do dziennego limitu posiłków, czy będzie stanowił on oddzielne danie, zależy przede wszystkim od ilości kalorii przyjętych danego dnia. Bilans kaloryczny ma tu zdecydowanie największe znaczenie. Ponadto, warto wziąć pod uwagę także swoje przyzwyczajenia oraz zapotrzebowanie.

Kiedy najlepiej stosować gainery – przed czy po treningu?

To, że gainery najlepiej jest stosować w okolicach treningu, już wiesz, teraz czas przejść do tego, kiedy produkt ten przyniesie najlepsze efekty. Wśród sportowców oraz osób interesujących się aktywnością fizyczną istnieją dwa stanowiska dotyczące spożywania gainerów. Pierwsza grupa utrzymuje, że lepiej jest przyjmować tego typu produkty przed treningiem, natomiast druga uważa, że gainer zdecydowanie lepiej sprawdzi się jako potreningówka.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że produkt spożyty przed aktywnością fizyczną jest w stanie wzmocnić wytrzymałość oraz wpłynąć pozytywnie na jakość treningu. Jeśli natomiast mowa o zaletach stosowania odżywki po ćwiczeniach, należy tu wymienić przede wszystkim lepszą odbudowę mięśni oraz wzmocnioną regenerację organizmu.

Dodatkowym sposobem na gainery w diecie, jest ich wprowadzenie do posiłków. Tego typu gotowe mieszanki z powodzeniem można dodawać do owsianek, omletów, naleśników oraz do wielu innych tego typu posiłków. Ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia!

Jak zapewnić sobie szybki przyrost masy?

Kluczem do udanej budowy wymarzonej sylwetki jest regularne przyjmowanie produktu połączone z treningiem siłowym. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z prowadzeniem takiego stylu życia, dobrym pomysłem w Twoim przypadku może okazać się konsultacja z dietetykiem oraz ćwiczenia pod okiem trenera personalnego. Dzięki temu nie tylko wzmocnisz oraz wyrzeźbisz swoje ciało, ale również wyćwiczysz w sobie pozytywne nawyki, które pozwolą Ci na samodzielny rozwój. Ponadto, możliwość stałego kontaktu z trenerem personalnym, jest również pewnego rodzaju motywacją, która będzie pozytywnie wpływać na chęć do działania.

Skutki uboczne stosowania odżywek proteinowych

Jedną z największych zalet stosowania tych produktów jest to, że nie stwierdza się żadnych poważnych skutków ubocznych, wynikających z ich spożywania. Oznacza to, że gainery są produktami całkowicie bezpiecznymi. Jedyne nieprzyjemności, które mogą występować w trakcie spożywania produktu węglowodanowo-proteinowego to wzdęcia, uczucie pełności oraz sytość.

Wszelkie dolegliwości trawienne związane z tym produktem, wynikają głównie z nieumiejętnego spożywania lub zbyt dużych ilości. Warto pamiętać, że zwiększanie ilości białka w organizmie powinno odbywać się stopniowo oraz bez gwałtownych skoków (najlepiej pod okiem specjalisty).

Gainer posiada również dużą zaletę w formie podbijania działania kreatyny.

Jak widać, lista plusów oraz minusów wynikających ze stosowania tego produktu, zdecydowanie przechyla się na jego korzyść. Jeśli zatem rozważasz zakup gotowej mieszanki, która pomoże Ci w osiągnięciu celu, wiedz, że nic nie stoi na przeszkodzie.

Gainer – jaki kupić?

Kupując gainer, należy zwrócić uwagę na zawartość węglowodanów prostych i złożonych. To właśnie one o obok białka stanowią najważniejszy składnik odżywki. Decydując się na zakup tego produktu, trzeba również kierować się swoimi potrzebami. Obecnie na rynku znajduje się wiele różnych zamienników popularnych gainerów. Wśród wielu opcji znaleźć można ciekawe warianty smakowe oraz odżywki zawierające różne stężenie kluczowych składników.

Gainery dla początkujących

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z suplementacją różnych składników odżywczych, powinny postawić na sprawdzone oraz polecane marki. Choć chęć zaoszczędzenia kilku złotych i kupienia zamiennika może dawać się we znaki, warto ją przezwyciężyć i zainwestować w produkt lepszej jakości.

Spożywanie dobrej jakości produktu marek takich jak Olimp czy Nutrition, zapewni Ci szybkie efekty, o których marzysz.

Odżywki zawierające dużą ilość białka to idealny sposób na tak zwane masowanie, czyli szybkie przybieranie na wadze. Dodatkowo warto podkreślić, że budowa masy ma również ogromny wpływ na wzrost siły, a niekiedy nawet kondycji.

Najlepsze gainery

Wśród popularnych gainerów polecanych przez profesjonalistów można znaleźć między innymi MCT od Olimpu, Mass od Nutrition, Bulk, a także Gain. Wszystkie wyżej wymienione produkty stanowią doskonały zestaw zarówno dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z budowaniem wymarzonej sylwetki, jak i dla doświadczonych sportowców. Kupując jeden z tych produktów, możesz mieć pewność co do tego, że efekty ich stosowania będą widoczne gołym okiem. Jeśli zatem chcesz zainwestować w dobry jakościowo gainer, postaw na jeden z produktów dostępnych w naszej ofercie.

Dlaczego warto kupić w na proteinki.pl

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie sprzedaży oraz dystrybucji suplementów diety przeznaczonych dla osób aktywnych fizycznie. Wiemy jak ważną rolę w sporcie pełni jakość oraz dokładność dlatego codziennie dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym klientom duży wybór, dokładnie wyselekcjonowanych artykułów. W naszej ofercie znajdziesz niemal wszystko, czego potrzebujesz. Produkty, które posiadamy w naszym sklepie, charakteryzują się doskonałym składem, przebadaną formułą oraz sprawdzonym działaniem.

Sport to przede wszystkim regularność, pokonywania swoich słabości oraz ciągła walka o lepsze wyniki. Jeśli zatem chcesz wspomóc swoje ciało podczas treningu, postaw na nasz sklep internetowy, a gwarantujemy, że nie będziesz żałować.

Proteinki.pl – Sklep z żywnością dietetyczną i suplementami.

ul Kuchary 7a, 63-322 Gołuchów,

 • e: sklep@proteinki.pl,
 • m: 501 168 811.

Koszyk

0

Brak produktów w koszyku